28. aprilie 2024

REFERENT ACHIZIȚII la sediul din BUCUREȘTI (CHIAJNA)

Categorie
Full-time job
Locație
Ilfov
Departament
Vânzări
Contact
Alina Maftei | Maria Popa
Telefon
+40 268 500 014

Holver face parte din Grupul Frischeis, și prin cele 59 de filiale deschise în 18 țări este cel mai mare comerciant en-gros de lemn și produse din lemn din Europa Centrala și de Est. Frischeis România cuprinde 5 filiale în cele mai importante orașe din țară: Brașov, Timișoara, Cluj, București și Iași.

Angajații sunt cheia succesului pentru compania noastră. Ei beneficiază de sarcini de lucru provocatoare și oportunități de dezvoltare personală pentru a obține un salariu corect, proporțional cu performanțele. În schimbul acestuia, se așteaptă competență, spirit de inițiativă și dorință de perfecționare. Coordonatorii au rol de model pentru colegi și trebuie să întrețină un mediu de lucru motivant, care să fie orientat către rezultate și asumarea răspunderii. În relațiile de zi cu zi, incurajăm cultura opiniilor deschise și a comunicării permanente.

Pentru întărirea echipei noastre din Punctul de lucru BUCUREȘTI (Chiajna) căutăm:

REFERENT ACHIZIȚII

Responsabilități:

  • Organizează și realizează activitățile privind achizițiile în filială în scopul realizării planului, respectând regulile și politicile companiei;
  • Gestionează grupele de produse alocate din punct de vedere procese de achiziție și consultanță;
  • Urmărește, actualizează și îmbunătățește permanent programul de stoc;
  • Emite și urmărește ofertele speciale și ofertele de lichidare de stoc din filială;
  • Gestionează eficient relațiile cu furnizorii din portofoliu prin organizarea fluxului de documente și informații;
  • Întocmește și transmite comenzile către furnizori (sau filiale, după caz) pentru depozit, livrare directă sau comision;
  • Verifică și confirmă comenzile în sistem pe baza confirmării de comandă primite de la furnizori;
  • Urmărește respectarea termenilor comerciali conveniți cu furnizorii (preț, condiții și termene de livrare);
  • Transmite departamentului logistică toate datele necesare organizării transportului pentru marfa comandată;
  • Înregistrează mărfurile în sistem respectând condițiile prevăzute prin procedurile interne în vigoare;
  • Asigură suport tehnic și comercial pentru departamentul de vânzări;
  • Gestionează stocurile de materiale de marketing și procurarea lor;
  • Întocmește situații și rapoarte conform solicitărilor.

   Profilul candidatului:

  • Cunoștințe avansate de operare PC (Excel) și programe de bază de date;
  • Experiență de minim 1 an într-un post similar în achiziții;
  • Cunoștințe de limbi străine: engleza constituie avantaj;
  • Competențe de negociere și ușurință în comunicare;
  • Abilități numerice;
  • Capacitate de previziune;
  • Gândire și capacitate de analiză și sinteză;
  • Capacitate de organizare și planificare;
  • Rezistența la efort și stres, ușor adaptabil la schimbare;

Oferim angajaților motivați posibilitatea unei cariere de succes, cu un pachet salarial pe măsura performanțelor, în cadrul unei companii multinaționale cu rezultate excelente pe plan internațional.

Vă rugăm să ne trimiteți candidatura dumneavoastră detaliată, până în data de 25.05.2024