28. aprilie 2024

COORDONATOR DEPARTAMNE VÂNZĂRI (LEMN) LA SEDIUL DIN REMETEA MARE

Categorie
Full-time job
Locație
Timiș
Departament
Vânzări
Contact
Holver Timișoara
Alina Maftei | Maria Popa
Str. Principală 544, Remetea Mare
307350 Timiș
Telefon
+40 268 500 014

Holver face parte din Grupul Frischeis, și prin cele 59 de filiale deschise în 18 țări este cel mai mare comerciant en-gros de lemn și produse din lemn din Europa Centrala și de Est. Frischeis România cuprinde 5 filiale în cele mai importante orașe din țară: Brașov, Timișoara, Cluj, București și Iași.

Angajații sunt cheia succesului pentru compania noastră. Ei beneficiază de sarcini de lucru provocatoare și oportunități de dezvoltare personală pentru a obține un salariu corect, proporțional cu performanțele. În schimbul acestuia, se așteaptă competență, spirit de inițiativă și dorință de perfecționare. Coordonatorii au rol de model pentru colegi și trebuie să întrețină un mediu de lucru motivant, care să fie orientat către rezultate și asumarea răspunderii. În relațiile de zi cu zi, incurajăm cultura opiniilor deschise și a comunicării permanente.

Pentru întărirea echipei noastre din Punctul de lucru TIMIȘOARA căutăm:

COORDONATOR DEPARTAMENT VÂNZĂRI (PRODUSE DIN LEMN) la sediul din REMETEA MARE

Responsabilități:

  • Gestioneză grupele de produse: lemn pentru construcții: lemn pentru construcții, lemn profilat, elemente pentru construcții, terase, cherestea, furnir, triplu stratificat;
  • Coordonează și organizează activitățile de vânzări pe grupele de produse alocate în scopul realizării planului de vânzări;
  • Coordonează, îndrumă și controlează modul de organizare și desfășurare a activității angajaților din subordine, astfel încât să asigure utilizarea eficientă a timpului de lucru.;
  • Propune și implementează măsuri în vederea atingerii potențialului maxim de cifră de afaceri cu toți clienții existenți pe grupele de produse alocate;
  • Dezvoltă portofoliul de clienți pe grupele de produse alocate;
  • urmărește realizarea planului de vânzări ținând cont de toate particularitățile (grupe produse / regiuni / agent);
  • Stabilește obiective și proceduri clare pentru orientarea și organizarea activității de vânzări în departament pe grupele de produse gestionate;
  • Stabilește metode și ia măsuri în vederea atingerii potențialului maxim de cifra de afaceri cu toți clienții existenți;
  • Negociază contractele în limita autorității postului;
  • Întocmește situații și rapoarte conform solicitărilor.

   Profilul candidatului:

  • Cunoștințe de operare PC și sisteme informatice;
  • Experiență de minim 1 an într-un post similar în vânzări;
  • Studiile (medii sau superioare) în industria lemnului, constituie avantaj;
  • Cunoștințe de limbi străine: engleză și/sau germană, constituie avantaj;
  • Competențe de negociere și ușurința în comunicare;
  • Competențe în luarea deciziilor și asumarea responsabilităților;
  • Capacitatea de organizare și planificare;
  • Capacitate rapidă de decizie și atenție distributivă;
  • Reistența la efort și stres și ușor adaptabil la schimbare;
  • Domiciliu stabil în Timișoara.

Oferim angajaților motivați posibilitatea unei cariere de succes, cu un pachet salarial pe măsura performanțelor, în cadrul unei companii multinaționale cu rezultate excelente pe plan internațional.

Vă rugăm să ne trimiteți candidatura dumneavoastră detaliată, până în data de 10. 05. 2024!